FAQ - časté dotazy

Proč jsou klece Variocage bezpečnější než jiné?

Bezpečnostní klece Variocage jsou vyrobené z velmi kvalitních materiálů s perfektní přesností. Všechny typy klecí mají tzv. „deformační zóny“ a další ochranné prvky, díky kterým při dopravní nehodě nedojde k roztříštění klece a nevzniknou tak ostré hrany nebo úlomky střepů, které pak mohou poranit psa či posádku. Každá klec Variocage je také vybavena nouzovým východem pro případ, že by došlo k zablokování a nemožnosti otevření kufru. Veškeré klece Variocage mají certifikaci CRASH-TESTu, která se provádí za velmi přísných podmínek.

 

Jaké hrozí nebezpečí při možné dopravní nehodě?

Kromě zranění zvířete a celé posádky existuje také riziko, které si málokdo uvědomuje. Při dopravní nehodě je totiž pes otřesen, zmaten a nerozumí tomu, co se děje. Posádka je také zmatená, v horším případě zraněná. Pes pak samozřejmě chrání svoji rodinu, může být i agresivní a může tak zkomplikovat záchranným službám okamžitý zásah, protože je k vozu nepustí. V případě, že jsou zranění vážnější, může to mít i velmi fatální následky nejen pro psa. Je tedy vhodné, aby byl pes zajištěn v bezpečí klece Variocage.

 

Klec nebo postroj?

Bohužel ne každé vozidlo umožní využívat pro přepravu svých miláčků vhodně velkou klec a pak jsou tu také zákazníci, kteří si nemohou dovolit zabrat celý prostor kufru jen klecí. Pro tyto případy jsou tady jako další možnost ke klecím Variocage v nabídce opět CRASH-TESTované postroje, které se používají k připoutání psa na zadních sedačkách. Jsou i cenově mnohem dostupnější. Z hlediska bezpečí a komfortu celé posádky se nikdy nedostaneme na úroveň klecí Variocage, ale v případě, že nemáme jinou možnost, tak se jedná o dobrou alternativu. Tyto postroje opět procházejí velmi náročnými bezpečnostními testy. Jsou na naprosto odlišné úrovni bezpečnosti, než klasické postroje a kšíry, které se využívají třeba na venčení, místo obojků. Pokud nemáte možnost cestovat s klecí Variocage, berte toto jako druhou nejlepší možnost.

 

Zvykne si pes v kleci, bude tam rád? Je zvyklý s námi jezdit od mala na sedačkách nebo pod nohama…

Je samozřejmě nejlepší učit psa na jízdu v kleci ihned od mala, kde si pak navykne nejrychleji, jako to platí u všeho ostatního. Bere to jako samozřejmost a po pár jízdách s tím nemá žádný problém. V případě, že už je pes zvyklý na jiné prostředí, na jiný způsob přepravy, tak to může chvíli trvat a je třeba být trpělivý, důsledný a postupovat pomalu. Vytvořte mu tam prostředí, kam se těší a kde se mu líbí. Dejte do klece pohodlnou podložku, oblíbenou hračku a pamlsek na kousání. Jezděte na místa, která má spojená se zábavou. Zpočátku jen krátké cesty, třeba do parku za jinými psími kamarády nebo na výlet s celou Vaší rodinou. Cesty postupně prodlužujte, pejska po jízdě pochvalte a odměňte. Brzy se tam začne těšit, bude vědět, co ho čeká, bude klec brát jako svoje místo, kde má klid a kde je v bezpečí. Z naší zkušenosti víme, že se naučí a zvykne na prostředí klece Variocage opravdu každý pes. Nejprve ji pouze akceptuje, po pár měsících ji má opravdu rád a všichni pak čekají s vrtícím ocáskem, než ji otevřete, aby mohli nastoupit a vyrazit za dalším dobrodružstvím…

 

Vyrábějí se klece Variocage na míru?

Klece Variocage nejsou vyráběny na míru. Je mnoho modelů klecí Variocage, kde je rozdílná šířka a výška. Hloubka klece je vždy nastavitelná díky teleskopickým tyčím, takže si můžete klec přizpůsobit přímo Vašemu automobilu, aby zabírala optimální prostor v kufru. Právě díky množství variant a možnosti nastavení hloubky mají zákazníci často dojem, že jsou klece dělané na míru. Kvůli bezpečnostním CRASH-TESTům to však není možné.

 

Co nám říká legislativa?

Zákon č. 361/2000 Sb. k přeprav zvířat stanovuje:

  • Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 (Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích) dále povinen zajistit bezpečnost přepravované osoby nebo zvířete a bezpečnou přepravu nákladu.
  • Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
  • Řidič je tak odpovědný za to, že neohrozí zdraví přepravovaného zvířete, ale ani jiných cestujících a ostatních účastníků provozu (např. chodců, cyklistů nebo jiných řidičů).

Zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů: 

  • také stanovuje, že musí mít zvíře dostatek prostoru, aby mohlo zaujmout přirozenou polohu, která mu umožní korigovat pohyby vozidla.

K zabezpečení zvířete můžeme použít různé varianty sítí, mříží, přepravních boxů, postroje připoutané k bezpečnostnímu pásu nebo obdobné pomůcky. Nikdy nesmí být zvíře v autě na volno, jde i o Vaše zdraví.

 

 

Jak vyberu správnou klec?

Snadno, přečtěte si o tom v naší rubrice zde.

 

 

Zvládnu klec složit?

Není to vůbec složitě, zabere Vám to půl hodinu až hodinu podle obrázkového návodu. Můžete se podívat i na instruktážní videa ke složení klecí zde

 

 

Jak je to s dopravou?

99% věcí máme skladem a odesíláme PPL většinou do druhého dne. Pokud by se zrovna vyprodala Vámi objednaná položka, budeme Vás ihned telefonicky kontaktovat. Každopádně dodání z externího skladu netrvá nijak dlouho.

 

 

Z čeho jsou klece vyrobeny?


Použité materiály u VarioCage, Multicage:
Typ použité oceli je ASTM A366.

Ocelové profily EN 10305-3 E235

Tenké plechy 0,5 - 3,0 mm EN 10130AN DC01

Tabulový plech >3,0 mm EN 10025 S235JR G2

Pozinkovaný plech EN 10142 DX51D+Z275MA

Povrch je práškově lakován.


Care2:

Je vyrobena z nylonu odolného proti roztržení - roztříštění s hliníkovým rámem.

Je plně recyklovatelná a vyrobena z netoxických materiálů.

Přepravky mají zesílená dvířka a integrované body na upevnění pásů.

 
Zpět do obchodu