FAQ - časté dotazy

Proč jsou klece Variocage bezpečnější než jiné?

Bezpečnostní klece Variocage jsou vyrobené z velmi kvalitních materiálů s perfektní přesností. Všechny typy klecí mají tzv. „deformační zóny“ a další ochranné prvky, díky kterým při dopravní nehodě nedojde k roztříštění klece a nevzniknou tak ostré hrany nebo úlomky střepů, které pak mohou poranit psa či posádku. Každá klec Variocage je také vybavena nouzovým východem pro případ, že by došlo k zablokování a nemožnosti otevření kufru. Veškeré klece Variocage mají certifikaci CRASH-TESTu, která se provádí za velmi přísných podmínek.

 

Jaké hrozí nebezpečí při možné dopravní nehodě?

Kromě zranění zvířete a celé posádky existuje také riziko, které si málokdo uvědomuje. Při dopravní nehodě je totiž pes otřesen, zmaten a nerozumí tomu, co se děje. Posádka je také zmatená, v horším případě zraněná. Pes pak samozřejmě chrání svoji rodinu, může být i agresivní a může tak zkomplikovat záchranným službám okamžitý zásah, protože je k vozu nepustí. V případě, že jsou zranění vážnější, může to mít i velmi fatální následky nejen pro psa. Je tedy vhodné, aby byl pes zajištěn v bezpečí klece Variocage.

 

Klec nebo postroj?

Bohužel ne každé vozidlo umožní využívat pro přepravu svých miláčků vhodně velkou klec a pak jsou tu také zákazníci, kteří si nemohou dovolit zabrat celý prostor kufru jen klecí. Pro tyto případy jsou tady jako další možnost ke klecím Variocage v nabídce opět CRASH-TESTované postroje, které se používají k připoutání psa na zadních sedačkách. Jsou i cenově mnohem dostupnější. Z hlediska bezpečí a komfortu celé posádky se nikdy nedostaneme na úroveň klecí Variocage, ale v případě, že nemáme jinou možnost, tak se jedná o dobrou alternativu. Tyto postroje opět procházejí velmi náročnými bezpečnostními testy. Jsou na naprosto odlišné úrovni bezpečnosti, než klasické postroje a kšíry, které se využívají třeba na venčení, místo obojků. Pokud nemáte možnost cestovat s klecí Variocage, berte toto jako druhou nejlepší možnost.

 

Zvykne si pes v kleci, bude tam rád? Je zvyklý s námi jezdit od mala na sedačkách nebo pod nohama…

Je samozřejmě nejlepší učit psa na jízdu v kleci ihned od mala, kde si pak navykne nejrychleji, jako to platí u všeho ostatního. Bere to jako samozřejmost a po pár jízdách s tím nemá žádný problém. V případě, že už je pes zvyklý na jiné prostředí, na jiný způsob přepravy, tak to může chvíli trvat a je třeba být trpělivý, důsledný a postupovat pomalu. Vytvořte mu tam prostředí, kam se těší a kde se mu líbí. Dejte do klece pohodlnou podložku, oblíbenou hračku a pamlsek na kousání. Jezděte na místa, která má spojená se zábavou. Zpočátku jen krátké cesty, třeba do parku za jinými psími kamarády nebo na výlet s celou Vaší rodinou. Cesty postupně prodlužujte, pejska po jízdě pochvalte a odměňte. Brzy se tam začne těšit, bude vědět, co ho čeká, bude klec brát jako svoje místo, kde má klid a kde je v bezpečí. Z naší zkušenosti víme, že se naučí a zvykne na prostředí klece Variocage opravdu každý pes. Nejprve ji pouze akceptuje, po pár měsících ji má opravdu rád a všichni pak čekají s vrtícím ocáskem, než ji otevřete, aby mohli nastoupit a vyrazit za dalším dobrodružstvím…

 

Vyrábějí se klece Variocage na míru?

Klece Variocage nejsou vyráběny na míru. Je mnoho modelů klecí Variocage, kde je rozdílná šířka a výška. Hloubka klece je vždy nastavitelná díky teleskopickým tyčím, takže si můžete klec přizpůsobit přímo Vašemu automobilu, aby zabírala optimální prostor v kufru. Právě díky množství variant a možnosti nastavení hloubky mají zákazníci často dojem, že jsou klece dělané na míru. Kvůli bezpečnostním CRASH-TESTům to však není možné.

 

Co nám říká legislativa?

Zákon č. 361/2000 Sb. k přeprav zvířat stanovuje:

  • Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 (Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích) dále povinen zajistit bezpečnost přepravované osoby nebo zvířete a bezpečnou přepravu nákladu.
  • Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
  • Řidič je tak odpovědný za to, že neohrozí zdraví přepravovaného zvířete, ale ani jiných cestujících a ostatních účastníků provozu (např. chodců, cyklistů nebo jiných řidičů).

Zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů: 

  • také stanovuje, že musí mít zvíře dostatek prostoru, aby mohlo zaujmout přirozenou polohu, která mu umožní korigovat pohyby vozidla.

K zabezpečení zvířete můžeme použít různé varianty sítí, mříží, přepravních boxů, postroje připoutané k bezpečnostnímu pásu nebo obdobné pomůcky. Nikdy nesmí být zvíře v autě na volno, jde i o Vaše zdraví.

 

 

Jak vyberu správnou klec?

Snadno, přečtěte si o tom v naší rubrice zde.

 

 

Zvládnu klec složit?

Není to vůbec složitě, zabere Vám to půl hodinu až hodinu podle obrázkového návodu. Můžete se podívat i na instruktážní videa ke složení klecí zde

 

 

Jak je to s dopravou?

99% věcí máme skladem a odesíláme PPL většinou do druhého dne. Pokud by se zrovna vyprodala Vámi objednaná položka, budeme Vás ihned telefonicky kontaktovat. Každopádně dodání z externího skladu netrvá nijak dlouho.

 

 

Z čeho jsou klece vyrobeny?


Použité materiály u VarioCage, Multicage:
Typ použité oceli je ASTM A366.

Ocelové profily EN 10305-3 E235

Tenké plechy 0,5 - 3,0 mm EN 10130AN DC01

Tabulový plech >3,0 mm EN 10025 S235JR G2

Pozinkovaný plech EN 10142 DX51D+Z275MA

Povrch je práškově lakován.


Care2:

Je vyrobena z nylonu odolného proti roztržení - roztříštění s hliníkovým rámem.

Je plně recyklovatelná a vyrobena z netoxických materiálů.

Přepravky mají zesílená dvířka a integrované body na upevnění pásů.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení