Vše o Crash testech našich klecí

SAFETY 360°

 

Váš domácí mazlíček je zároveň také člen rodiny, proto by mu při cestování mělo být dopřáno to nejlepší, aby byl v bezpečí. Zároveň budou v bezpečí i ostatní cestující, protože letící pes při autonehodě představuje vysoké riziko.

VarioCage proto prošel přísnými crash-testy ve výzkumném ústavu ve Švédsku - RISE Research Institutes of Sweden, kde splnil přísná kritéria a získal tak certifikaci. Tyto testy ukazují, zda jsou klece dostatečně robustní a odolné, aby při kolizi absorbovaly náraz bez prolomení či otevření a nedošlo tak k následnému poranění zvířat nebo osob ve vozidle. Klece Variocage splňují všechny tyto požadavky. Díky robustní konstrukci vydrží klec mohutný náraz ze všech směrů - říkáme tomu Safety 360 °.

 

 

Máme nejvyšší úroveň crash-testu proti konkurenci

 

Proč ale tvrdíme, že jako jediní na našem trhu máme crash-testy a tedy i nejbezpečnější produkty? Protože naše produkty jsou testovány správným typem metodiky crash-testu. Konkrétně u klecí VarioCage je zvolena metoda s pojízdnou plošinou včetně zadní částí auta a také zadních sedaček. Součástí testu jsou i lidské i psí figuríny. Tento test bere v úvahu nepopíratelná fakta, kterými jsou: 

 

1)  Zadní část auta se při nehodě deformuje.

Tento fakt je prvek pasivní bezpečnosti aut, aby v případě nárazu nedošlo k okamžitému přenosu energie a tím se předešlo zranění posádky auta. Prostor kufru automobilu se při nárazu zmenšuje, proto není dobré volit klec, která se:

- TŘÍŠTÍ ⇒ vznikají létající úlomky či ostré hrany a tím dochází k ohrožení životů posádky v autě;

- NEDEFORMUJE ⇒ je z velmi pevného materiálu a pokud dojde k deformaci zadní části auta, klec je natlačována na zadní sedačky a tím ohrožuje životy cestujících v autě.

 

2) Oka na upevnění klece v kufru v případě nehody neudrží klec na místě.

V případě nárazu při 50km/h, kdy v kleci přepravujeme dva psy střední velikosti, oka v kufru neposkytují ani 10% potřebné pevnosti - oko se utrhne, v podstatě jakoby nebylo. Oporu nám poskytují zadní sedačky a ne oko na upevnění klece. Hlavní funkce oka v kufru je, aby nám klec udržela na místě během jízdy. Nemá tedy smysl zabývat se crash-testy, kdy je klec připevněná na testovací plošině k "profi" okům, která v kufru automobilů nenajdeme.

 

Je více výrobců, kteří mají crash-testované klece ALE....

Položte si tedy otázku, proč jsou ostatní klece testovány například na plošině, přikurtovány k "profi" okům, která v osobním autě nenajdete, ale máte tuto klec používat v osobním autě. Tento test spíše dokládá pevnost v kotvících bodech. Klec i přes to získá certifikát crash-testu, i když k tomuto účelu nemá být používána. Test má reflektovat skutečný způsob budoucího užití. Přísnější metodikou (jak je tomu u VarioCage) už projde jen několik výrobců na světě. Problém bývá v tříštícím se materiálu (který může zranit psa i posádku), nežádoucímu otevírání dvířek, příliš tvrdý materiál atd.

Tento způsob testování může být správný, ale u jiných druhů klecí. Tímto způsobem je u nás testována MultiCage, neboli klec do dodávky. Zde je totiž nutné počítat s tím, že klec se neopírá o zadní sedačky a je přikurtovaná k okům, která již odolávají vyššímu zatížení a v užitkovým vozech je najdeme.

 

Na následujícím videu se můžete podívat na porovnání běžné klece vs VarioCage při simulaci možných druhů autonehod. 

 

 

 

Na videu můžete, mimo jiné, vidět (a to bychom rádi zdůraznili), že díky teleskopickým tyčím a deformačním zónám se Variocage při nárazů nevpáči dovnitř, tyče se nezlomí, pouze se zasunou do sebe. Nevznikají tak ostré hrany či úlomky, které mohou zvíře uvnitř poranit. Zároveň anatomický tvar klece nedovolí, aby cestující na zadních sedadlech do klece narazili hlavou, či jim klec skrze zadní sedačky poranila páteř. 

 

Zde si prohlédněte videa přímo z crash-testu.

 

     

 

Nejenom klece, ale i ostatní naše produkty mají certifikát crash-testu, níže se můžete podívat na několik z nich.

 

CARE2

 

Taktéž přepravní boxy Care2, které se připevňují pásem na autosedačku mají certifikaci crash-testu. Na video se můžete podívat níže. Na produkty společnosti MIM Safe se můžete spolehnout. Chrání nejen Vaše mazlíčky, ale celou posádku automobilu.  

 

 

 

 

 

VARRIOBARIER HEADREST

 

 

 

 

 

MULTICAGE

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu