Zvíře v autě VS legislativa ČR

Co nám říká legislativa?

Zákon č. 361/2000 Sb. k přeprav zvířat stanovuje:

  • Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 (Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích) dále povinen zajistit bezpečnost přepravované osoby nebo zvířete a bezpečnou přepravu nákladu.
  • Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
  • Řidič je tak odpovědný za to, že neohrozí zdraví přepravovaného zvířete, ale ani jiných cestujících a ostatních účastníků provozu (např. chodců, cyklistů nebo jiných řidičů).

Zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů: 

  • také stanovuje, že musí mít zvíře dostatek prostoru, aby mohlo zaujmout přirozenou polohu, která mu umožní korigovat pohyby vozidla.

K zabezpečení zvířete můžeme použít různé varianty sítí, mříží, přepravních boxů, postroje připoutané k bezpečnostnímu pásu nebo obdobné pomůcky. Nikdy nesmí být zvíře v autě na volno, jde i o Vaše zdraví.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení